Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologi ciemos pie pirmsskolas

Šī gada 10.novembrī, Tēvzemes nedēļas ietvaros, Daugavpils pilsētas 32.pirmsskolas izglītības iestādē viesojās Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļas priekšnieks majors Jānis Želvis kopā ar robežsargiem-kinologiem Irenu Ļutaju un dienesta suni Emiliju, Juliju Golubevu un dienesta suni Vippi, Dmitriju Matvejevu un dienesta suni Urzu un Vitāliju Bulavkinu un dienesta suni Richy.
Iestādes apmeklējuma laikā J.Želvis izstāstīja pirmsskolēniem par dienesta suņiem uzsverot, ka suns ir uzticams palīgs, labākais pēddzinis un  tēvijas robežas sargs. Majoris pastāstīja par robežsargu un dienesta suņu ikdienas darbu,kas tiek veikts, lai cilvēki mūsu valstī dzīvotu mierīgi,  kā arī organizēja mazajiem ķipariem suņu paraugdemonstrējumu, kura laikā dienesta suņi paklausīgi pildīja saimnieku komandas un  rādīja bērniem sava dienesta nozīmīgumu.
Paraugdemonstrējuma laikā bērniem tika pārādīts, kā dienesta suņi atrod pazaudētas, aizliegtas mantas, kā dzenas pakaļ pārkāpējiem, kā izpilda komandas, kā arī atrod cilvēkus, protams, tas nav viss ko šie gudrie, burvīgie suņi prot. Katrs suns ir apmācīts konkrēti sava darba izpildei – vieni ir apmācīti noteikt cilvēka pēdu smaržu, citi aizliegtās vielas un sprāgstvielas.
 Demonstrējuma noslēgumā bērni varēja paglaudīt dienesta suņus, kā arī nobildēties kopā ar valsts aizstāvjiem.
Vēlamies izteikt sirnīgu pateicību Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļai par rasto iespēju apmeklēt mūsu pirmsskolas izglītības iestādi un popularizējot pilsonisko audzināšanu demonstrēt bērniem sava darba nozīmīgumu.

 

Informāciju sagatavoja:
Iestādes administrācija