Vāru, vāru putriņu

“Vāru, vāru putriņu
Pieci milti katliņā,
Šim došu, tam došu,
šim došu, tam došu…”

10.oktobrī ir Starptautiskā putras diena, un putras der visiem: lieliem un maziem, tieviem un dūšīgiem, sievietēm un vīriešiem… Putrai jau no seniem laikiem bijusi liela loma cilvēku ikdienā.
Šogad pirmsskolas iestādē par putru mēs sākām runāt jau nedēļu iepriekš. 5. oktobrī grupas „Mārītes”, „Jāņtārpiņi”, „Zirneklīši”, „Kamenītes”, „Taurenīši”, „Vabolītes”, „Kāpuriņi”, „Circenīši”, „Spārītes” un  „Sienāzīši” palīdzēja Vecmāmiņai sagatavot veselīgu cienastu – putru. Bērni tika aicināti pievērst uzmanību putras nozīmei uzturā, rosinot veselīgas ēšanas paradumus.
Ar grozu rokās bērni devās uz „Veikalu”, kur izpētīja produktu iepakojumus un izvēlējās pārtikas produktus, kuri ir nepieciešami putras vārīšanai. Bērni tika aicināti uz rotaļu „Kas jāliek katliņā?”, kuras gaitā viņi apguva putras vārīšanas secību.
Gaidot „putras pagatavošanos», Vecmāmiņa aicināja bērnus jautrā dejā un rotaļā ar dziedāšanu “Vāru, vāru putriņu”, kurā bērni kopā „vārīja” savas mīļākās biezputras.
Pasākuma kulminācijā notika putru degustēšana. Bērnudārza pavāres uzvārīja trīs veidu putras.
Nedēļas garumā dalībnieku grupās bija veikts pētnieciskais darbs par to, cik bieži bērni ēd putru un kura putra bērniem garšo vislabāk.
Paldies mūsu pavārēm par garšīgajām biezputrām! Paldies vecākiem, kuri atbalstīja bērnus un sarūpēja ogu – augļu ievārījumus Putras dienai!
Lieliska diena – gardās noskaņās!

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāja
Irina Kožokara