Vai es varu parūpēties par putniem?

Lai arī aukstā un sniegainā ziemā putni paši spēj atrast sev nepieciešamo barību nelielā daudzumā, tomēr piebarošana palīdz vieglāk putniem tikt pie barības. Putnu barošana ir izveidojusies par sava veida tradīciju Latvijā. Prieks redzēt, ka rūpēties par putniem aizrauj arī dažāda vecuma bērnus. Protams, ir vairāki nosacījumi jeb “likumi”, kuri jāzina pirms barošanas uzsākšanas, lai ar savu darbību putniem palīdzētu, nevis kaitētu.

Putnu barošana māca izprast procesus un dažādas svarīgas norises dabā, māca izprast dabas vērtību, atbildību, pienākuma apziņu u.c. vērtības, tikumus un attieksmes, kas tik būtiski ietekmē bērna personības veidošanos.

Ir jāatcerās, ka uzsākot barot putnus, tas ir jādara katru dienu visu ziemu līdz pat pavasarim. Uzdodot jautājumu, no kā var izgatavot putnu barotavu, atbildes skanēja dažādas: no vienkāršas piena pakas, no ūdens pudeles, no augļiem un dārzeņiem, jaucot putnu barību ar speķi un seklām u.c.

Atrodoties dabā, kopa ar bērniem noskaidrojām, ka putniem vislabāk garšo svaigs speķis, dažādi graudi un sēklas, pupas un zirņi, kā arī kaltētas ogas,  āboli. Pievērsām uzmanību, lai pārtika barotavā nebūtu sālīta un/vai ar garšvielām.

Izsakām pateicību izglītības iestādes audzēkņu vecākiem par sarūpētām barotavām un putnu barību! Prieks par lielisku kopdarbu  un kopā būšanu dabā ar audzinošu mērķi!

Informāciju sagatavoja: vadītājas vietniece izglītības jomā A.Bernatoviča