Starptautiskā Putras diena

10. oktobris ir starptautiskā Putras diena un tā tiek svinēta daudzās, jo daudzās valstīs, arī mūsu izglītības iestādē turpinot jaunu tradīciju un ar plašu vērienu šodien atzīmēja Putras dienu. Šim ēdienam ir ļoti liela nozīme katra cilvēka dzīvē, jo katram tas saistās ar bērnības atmiņām!
Lielās putras ēšana sākās jau no paša rīta, kad mūsu mazo audzēkņu mammas un tēti, vecmāmiņas un vectētiņi, varēja degustēt garšīgās, veselīgās un dažādās putras, kuras gatavo mūsu bērnudārza čaklās un mīļās pavārītes.
Pasākums turpinājās aktu zālē, kur kopā pulcējās mazie un lielie putras ēdāji. Brīnumjauko putras un ievārījumu smaržu vilināta ieradās mazā lauku pelīte un  viltīgā kaķene, kuru mēs arī laipni uzņēmām. Kopā ar bērniem pastāstījām ciemiņiem, kāpēc tik svarīgi ir ēst putru, no kādiem produktiem putru gatavo un kā to vāra. Visi kopā jautri un aktīvi līdzdarbojāmies- vārījām putriņas uz plaukstiņām, dziedājām, dejojām, minējām mīklas un gājām rotaļās. Nobeigumā kopīgi baudījām asorti un šokolādes biezputru, kā arī degustējām iepriekš sarūpētos ievārījumus.
Kopīga putras ēšana un ievārījumu degustācija, rosināja apetīti, un arī tie mazie rakari, kuri ikdienā nelabprāt ēd putru, izēda savas putras bļodiņas. Un tagad mēs ar pārliecību varam teikt, ka mūsu iestādes bērni zina, ka putra ir ne vien garšīga, bet arī veselīga un palīdz bērniem izaugt lieliem, stipriem un gudriem!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas 32.pirmsskolas izglītības iestādes
latviešu valodas skolotāja
Agnese Podniece – Kerimulajeva