Sporta diena “Ieskrien Rudenī!”

Par tradīciju kļuvusī Sporta diena, šogad 32. pirmsskolas izglītības iestādē pulcēja kopā gan pirmsskolas izglītības iestādes izglītojamos, gan grupu skolotājas, lai dotos veselības un fiziskās aktivitātes ceļojumā “Ieskrien Rudenī!”. Iestādes laukumā satikās 4 grupas: “Zirneklīši”, “Vabolītes”, “Sienāzīši” un “Kamenītes”, lai izbaudītu rudens rīta dzestrumu ritmiskās mūzikas pavadījumā.
Šoreiz Sporta svētki tika organizēti, ievērojot jaunā mācību satura principus. Bērniem bija iespēja piedalīties kopīgajā rīta vingrošanā kopā ar pirmsskolas skolotāju A. Bernatoviču. Sakumā bērni atkārtoja skolotājas vingrojumus, taču vēlāk sāka improvizēt un izdomāt savas jautrās kustības. Bērni devās uz vienu no četrām stacijām, kur tika dots sasniedzamais rezultāts, nevis konkrēts uzdevums. Tāpēc bērniem, kopā ar grupas skolotājām, bija jāizdomā visdažādākos darbības veidus un paņēmienus, lai sasniegtu šo rezultātu. Sasniedzot to, komanda turpināja savu ceļojumu nākamajā stacijā.
Lai piedāvātas aktivitātes neliktos tik vieglas, tajās tika ieintegrēta matemātika un dabaszinātnes. Katra komanda skaitīja kopīgo rezultātu, izpildot metienus vārtos, griežot riņķi, metot kastaņus mērķī u.c. Gala rezultātu viens no komandas dalībniekiem patstāvīgi pierakstīja sagatavotajā rezultātu tabulā un braši reflektēja par sasniegto: kas sanāca vislabāk, kas sagādāja grūtības, ko vēlētos atkārtot. Taču uzvarētāju noteikt nebija pa spēkam, jo visi Sporta dienas dalībnieki bija pārliecinoši kustīgi un izzinoši savā darbībā. Nobeigumā katra grupa izlika no kastaņiem kaut ko veselīgu un sportisku. Par izcilu darbību un veselu garu, bērnus pacienāja ar rudens veselīgiem žāvētiem našķiem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas 32.pirmsskolas izglītības iestādes
pirmsskolas izglītības skolotāja Anita Bernatoviča