“Sienāzīšu” KOSMISKIE projekti

Janvāris grupiņā “Sienāzītis” noritēja izzinot plašo Visumu, iepazīstot Saules sistēmu, tās planētas, zvaigznājus un profesijas saistītas ar kosmosa izpēti.

Ārpusnodarbību laikā mēneša garumā tika realizēti 3 projekti, kas palīdzēja bērniem labāk, jautrāk un atraktīvāk izzināt tēmu.

1) “Grupas “Janvāra” kalendārs”

Runājot par gadalaiku maiņu, diennakts ritējumu un kalendāru, bērni izveidoja savu grupas janvāra kalendāru, vienlaikus mācoties izprast atšķirību starp darba dienām, brīvdienām un svētku dienām. Izmantoja paštaisīto kalendāru, lai nosaukt dienas datumu un saskaitīt, cik dienu palika līdz janvāra gavilnieku dzimšanas dienām.

 

 

 

 

 

 

 

 

2) “Saules sistēma”

Pakāpeniski apgūstot tēmu “Kosmoss/ Pasaule/ Es un Visums”, veidoja savu Saules sistēmas modeli, izmantojot grāmatas, nodarbību laikā izpildītas darba lapas, Runājošo sienu un digitālos materiālus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) “Raķete”

Mazo izgudrotāju dienas ietvaros izplānoja un izveidoja raķeti no kastēm. Ar tās palīdzību bērni varēja pafantazēt un doties aizraujošā ceļojumā pētīt Visuma vēl nezināmus plašumus.

Un tēmas noslēgumā bērniem bija iespēja spriest par iespējamo dzīvību uz citām planētām vai citās galaktikās un kreatīvi izpausties, izveidojot savu iedomātu citplanētieti.

 

Informāciju sagatavoja:
pirmsskolas izglītības skolotājas I.Aņisimova un N.Berlizova