Saldās ogas, odziņas…

Vasaras vidiņā
Ēdu saldu zemenīti,
Rudenī purvu bridu
Meklēt skābu dzērvenīti.
/Latv.t.dz./

Pašlaik ir vasaras vidus un saldo ogu laiks. Vieni ogas meklē un atrod mežā, citi lasa tās dārzā. Lai parādītu un iepazīstinātu bērnus ar ogu daudzveidību un ļautos to brīnišķīgai garšai, mūsu iestādē 28.07.2021. norisinājās Ogu svētki “Saldās ogas, odziņas”. Šiem svētkiem rūpīgi gatavojās gan lielie, gan mazie. Bērni kopā ar vecākiem sarūpēja daudzveidīgas smaržīgas un garšīgas ogas, ogu lapas, ogu traukus. Pašu bērnu izvēlē bija ogu gardumu pagatavošana: ogu biezenis, ogu sorbents, burberts, ogu kokteiļi, biezputra ar ogām, ogu kompots un ogu ievārījums.
Trešdienas rīts iesākās ar neparastu rosību iestādes teritorijā, jo mazās “mārītes” dodoties uz dārziņu līdzi bija paņēmuši kādu ogu riekšaviņu un neparastu ogu pagatavošanas recepti padusē. Interesanti bija tas, ka šajos svētkos dalību ņēma ne tikai lielākie bērni, bet arī paši maziņie, kas tikai vēl sāk iepazīt un iebaudīt krāšņo pasaules smaržu un garšu.
Bērni, dienas laikā, iepazina ogas pēc to daudzveidīgām pazīmēm, centās tās atpazīt pēc smaržas, garšas, veica ogu aprakstu pēc izbaudīšanas un domāja, kādu citu nosaukumu var tām vēl dot. Bērni minēja mīklas, sacerēja mīklas,  skaitīja zināmos dzejoļus, izspēlēja didaktiskās spēles un paši tās arī pagatavoja, dziedāja dziesmas, kā arī gatavoja interesantus ogu ēdienus un dzērienus pēc pašu izvēles. Bērni svētku laikā ne tikai padziļināja savas zināšanas ogu daudzveidībā, bet arī pilnveidoja pašapkalpošanas prasmi, higiēnas iemaņas, sadarbību un attīstīja kritisko domāšanu.
Pašu svētku kulminācijā bērniem tika pasniegts upeņu pīrāgs, ko bija sarūpējusi iestāde. Šādi mazi svētki spēj ne tikai sagādāt patiesu prieku, bet arī nepiespiesti apgūt jaunas zināšanas un pilnveidot esošās ar dzīvās dabas materiāliem.
Līdz drīzai tikšanās reizei kādos citos garšīgos svētkos!

Informāciju sagatavoja: iestādes vadība