Neptūna svētki

Viena no populārākajam un mīļākajām nodarbēm vasaras atveseļošanās periodā pirmsskolā ir Neptūna svētku rīkošana.

Neptūns ir romiešu mitoloģijas dievība, kurai valdībā bija sauszemes auglība, saldūdens un jūra. Godinot Neptūnu,  par tradīciju ir kļuvusi “ūdens” svētku rīkošana, kas parasti tiek atzīmēta 23. jūlijā. Šie svētki veicina bērnu veselīgu dzīvesveidu, pilnveido bērnu fiziskās spējas, veicina bērnu emocionāli-pozitīvu noskaņojumu, kā arī atjautīgu, radošu, jēgpilnu un uz sasniedzamo rezultātu virzītu darbību.

Sanākot kopā svaigā gaisā, bērni bija sajūsmā par vasarīgu laiku, ūdeni un silto sauli! Ar jautru deju bērni sagaidīja jūras valdnieku – Neptūnu, mūsu iestādes “jūras krastā”. Neptūns ieradās no jūras dzelmes kopā ar savu draudzeni, Zelta zivtiņu.

Pasākuma laikā bērni palīdzēja jūras valdniekam atrast izbirušās pērlītes no jūras princeses kaklarotas. Jaunākā vecuma bērni no jūras dzelmes naski salasīja visas pērlenes, bet lielie bērni palīdzēja atvērt tās un sameklēt jūras princeses pērlītes.

Bērni iepriecināja Neptūnu ar dzejoļiem, gudriem sakāmvārdiem par ūdens un jūras tematiku, sniedza atbildes uz Neptūna jautājumiem par ūdens nozīmīgumu, ūdens aizsardzību un jūras iemītniekiem.

Šie svētki atgādināja visiem, ka, baudot ūdens priekus, ir jāatceras arī to, cik nozīmīgs mūsu dzīvē ir ūdens, tāpēc ir svarīgi ūdeni taupīt, sargāt, gādāt par apkārtējās vides tīrību, kā arī rūpēties par savu drošību, atrodoties ūdens tuvumā.

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem par vasarīgas, saulainas un siltas gaisotnes radīšanu!

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas skolotāja I.Aņisimova, A.Podniece-Kerimulajeva