Nāc nākdama Liela diena

Jau laikus pirms Lieldienām cilvēki dabā redz pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara iestāšanos un Lieldienu tuvošanos: gaiss kļūst siltāks, zemē parādās pirmie ziedi un zāle. Ar lielu gaidīšanas prieku mūsu bērni, skolotājas un skolotāju palīgi gatavojās Lieldienām. Iestādes pagalmā visus priecē zaķu ģimene un krāsainas olas.
Čaklās bērnu rociņas gatavoja radošos darbiņus no dažādiem materiāliem – salvetēm, auduma, papīra, spalviņām, dabas materiāliem, izpūstām olām – zīmēja, veidoja, aplicēja!
Mūsu pirmsskolas iestādē Lieldienu pasākums norisinājās 11. aprīlī, kad bērnus sporta laukumā gaidīja Vistiņa, Zaķis, Gailītis un Lapsa, lai kopā izpriecātos kā nākas. Vistiņa aicināja visus sastāties aplī un nu sākās lielā Lieldienu pēršana, lai visas slimības projām iet un veselība iekšā nāk. Bērni jautri smējās un līksmojās.
Bērni priecājoties un lustīgojot, veica dažādus interesantus Lieldienu uzdevumus – minēja mīklas, gāja rotaļās, skaitīja olas, cik kurš ir savācis, atpazina krāsas, spēlēja spēles, ņēma dalību dažādas stafetēs, zīmēja Lieldienu olas un veidoja tām ornamentus uz asfalta. Un protams, kas tās ir par Lieldienām, ja netiek ripinātas olas J. Gan lieli, gan mazi  piedalījās olu ripināšanas sacensībās un izšūpojās kā jau svētkos pienākas, lai vasarā odi nekož.

Informāciju sagatavoja:
pirmsskolas izglītības skolotājas J.Kirillova un T.Kokina