Miķelītis, šurp nākdamis

Miķelītis, šurp nākdamis,
Raibus svārkus šūdināja;
Gaidīsim Miķelīti
Augstajā kalniņā

Ievērojot latviešu tautas tradīcijas, mūsu iestādē katru gadu  tiek atzīmēta Miķeļdiena – rudens saulgrieži, kad diena un nakts ir vienādā garumā. Šogad mūsu lielā bērnudārza saime nosvinēja Miķeļdienu 28. septembrī.
No paša rīta, grupās bija sakuši darboties Miķeļdienas gadatirgi, kur bērni pārdeva mājās ar vecākiem gatavotās kūciņas, cepumus, vafeles, pīrāgus un citus gardumus. Tā degsme un prieks bērnu acīs par to, ka tieši viņš pats ir nopircis kaut ko sev, bija neizsakāms! Kad visas preces bija pārdotas, bērni ar skolotājām devās ciemos pie Miķeļa Mātes, lai kopā nosvinētu Ražas svētkus.
Miķeļa Māte sagaidīja visus bērnudārza pagalmā, kas tika noformēts ar bērnu zīmētiem Jumjiem. Kopā ar saimnieci bērni devās meklēt Jumi, lai iegūtu laimi visam nākamajam gadam. Meklēdami Jumi gan sakņu dārzā, gan augļu dārzā, gan mežā un tīrumā, bērni satika pašu Miķeļi, kuru tautā vēl sauc arī par maizes tēvu. Tur netrūka ne dziesmu dziedāšanas, ne rotaļu iešanas, ne jautru dejošanu!
Miķeļa Māte pacienāja ciemiņus ar rupjmaizi, lai tie iegūtu lielu spēku.
Tā kā šīs dienas izdarības saistās galvenokārt ar Jumja ķeršanu, īpaša jautrība rodas, ejot rotaļā ‘’Ķersim Jumi’’. Arī mūsu bērni ar prieku ķēra Jumi, un tiem, kam izdevās viņu noķert, Miķelis pastāstīja interesantu ticējumu: “Kas noķer Jumi, tam būs liela laime, kā arī sagaidāma liela veiksme un izdošanās!”
Mūsu Miķeļdiena pagāja jautrā gaisotnē! Paldies skolotājām par veiksmīgu gadatirgu organizēšanu! Paldies mūsu čaklajiem bērniem un vecākiem par pašgatavoto gardumu sarūpēšanu un kopā būšanu!

Informāciju sagatavoja:
pirmsskolas mūzikas skolotāja I.Kožokara
pirmsskolas izglītības skolotāja S.Vecele