Miķeļdiena “Mārītē”

Dziesmas, dejas, rotaļas un tirgus… Tā īsumā varētu aprakstīt 27. septembri pirmsskolas izglītības iestādē “Mārītes”. Kas tad tika svinēts? Nu bet ,protamas, rudens saulgriežu svētki, Miķeļdiena, kad labība jau novākta un lauki apstrādāti, kad diena un nakts vienādā garumā.
Lai gūtu pēc iespējas plašāku priekštatu par rudens veltēm un Miķeļdienu, grupu skolotāji iepazīstināja un stāstīja par Miķeļdienu un sadarbojoties ar vecākiem gatavojās svētkiem.
Pirmsskolas izglītības iestādē “Mārītes” bija ieradies pats Miķelis ar saimnieci, lai kopīgi ar bērniem apgūtu tirdzniecības mākslu, dziedātu, dejotu, rotaļātos un pārbaudītu bērnu zināšanas par Miķeļdienu.  Pateicoties vecākiem, kuri palīdzēja sarūpēt gardumus un rudens veltes saviem bērniem, norisinājās Miķeļdienas gadatirgus, kur bērni bija ne tikai pārdevēja, bet arī pircēja lomā. Mācījās noteikt gan savas preces, gan arī iegādātās preces vērtību un galvenais norēķinājās par saviem pirkumiem ar īpašu Miķeļdienai darināto “mārītes” naudiņu. Īpaši mazie dalībnieki bija gandarīti, ka varēja iegādāties saldumus ar īpašu naudiņu “mārītes”.
Laiks pagāja nemanot, svētki bija izdevušies gan lielajiem, gan mazajiem. Miķeļdienas dalībnieku pulkā valdīja prieks. Visi tika pie cienasta saulgriežu svētkos.

Informāciju sagatavoja:
pirmsskolas izglītības skolotāja S.Pavloviča