“Marītes” mazie dabas pētnieki

Pieaugušie bieži sniegu uztver kā apgrūtinājumu, savukārt mūsu pirmsskolēniem sniegs ir pozitīvo emociju avots! Šogad ziema  bagātīgi dāvā  sniegu un  mainīgu salu. Bērniem  ir iespēja iepazīt dažādas ziemas dabas parādības.
Aukstajā laikā pirmsskolēni lielāko dienas daļu pavada iekštelpās, taču tas nemaz netraucē turpināt pētniecisko darbību grupās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Mārītes” mazie dabas pētnieki dodas pētnieciskajās pastaigās uz rotaļlaukumiem, kur ir vieta meklējumiem, pētījumiem un atklājumiem, kā arī vieta emocijām, fiziskai sevis norūdīšanai un dzīves baudīšanai. Sala laikā tika veikti eksperimenti, kuru laikā ūdens mainīja savu agregātstāvokli, dažreiz pētnieciskais darbs virzījās radošā gaisotnē, būvējot aizraujošas celtnes iestādes teritorijā.

Protams, mazie darītāji un meklētāji uzdeva neparastus jautājumus par ziemu un dabas parādībām ziemā, kopā ar grupas skolotājam tūlīt pat ķērās pie atbilžu meklēšanas. Tika noskaidrots pat tas, kāpēc pingvīni ledusaukstajā ūdenī nesamirkst un nenosalst. Nācās noklāt pingvīna “spalvu” ar vasku un izsmidzināt ūdeni virsū.

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja A.Bernatoviča