Līgo! Līgo!

Sit, Jānīti, vara bungas
Vārtu staba galiņā,
Lai sanāca Jāņa bērni
No maliņu maliņām.
/Latv.t.dz./

Saulgrieži dabā pie uguns ar dziesmām, dejām, ozollapu vai ziedu vainagu un virkni rituālu ir vesels piedzīvojums ikvienam mazajam. Līgo svētki ir burvīgs laiks, lai bērnam pastāstītu vairāk par mūsu tautas tradīcijām, folkloru un ļautu iepazīt dabu.
Tāpēc šodien 25.jūnijā, iestādes sporta laukumā kopā pulcējās gan lielie, gan mazie Jāņa bērni, lai kopā dziedātu dziesmas, dejotu jautras dejas, ietu kopīgās rotaļās kā arī baudītu Jāņu sieru. Ir pieņemts, ka Jāņu dienu sagaidām ar pītiem vainagiem, tāpēc arī mūsu iestādes bērniem vecāki bija sarūpējuši skaistus vainadziņus.
Mazos līgotājus jestrās dejās un rotaļās veda Jāņa māte.  Visi draudzīgi apdziedāja pļavas un laukus, kā arī viens otru, dziesmās vēlot stipru veselību un panākumus.
Dzirdot skanīgu un līksmu mūziku pie mazajiem ķipariem uz svētkiem ieradās arī pats Jānis, kurš aicināja bērnus lekt pāri ugunskuram, lai pasargātu no ļaunās acs un slimībām. Izpriecājušies ārā, bērni kopā ar skolotājiem un svētku galvenajiem varoņiem Jāni un Jāņa māti devās grupiņas telpās, lai baudītu sieru, ēstu rudzu maizi un malkotu dzērveņu kompotu.
Paldies visiem svētku dalībniekiem par kopā būšanas prieku, ko radījām viens otram!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas 32.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece Kristīne Volodko-Mitina