Kā palīdzēt bērnam sagatavoties skolas gaitu uzsākšanai?

Šī gada 21.septembrī iestādes mūzikas zālē pulcējās vecāko un sagatavošanas grupu bērnu vecāki uz kopsapulci, lai kopā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes psiholoģi N.Žekovu un Daugavpils 17.vidusskolas sākumskolas skolotāju N.Sergijenko izrunātu, kā palīdzēt bērnam sagatavoties skolas gaitu uzsākšanai un kā vecākiem reaģēt uz daudzveidīgiem bērnu jautājumiem par skolu.
Savā uzrunā vecākiem N.Žekova aicināja tos ļaut bērniem būt patstāvīgākiem, veicināt viņu saskarsmi ar pieaugušajiem, ja nepieciešama kāda veida palīdzība, kā arī sekot tam, ko runā pieaugušie savā starpā par skolu, jo bērns pat spēlējoties, neviļus dzird, kas tiek apspriests mājās. Ja viņš kaut ko līdz galam neizpratīs no teiktā, tad tas būs bērnam lieks pārdzīvojums un stress.
Sapulces turpinājumā N.Sergijenko izstāstīja vecākiem skolotāja praktiķa viedokli par to, kas jāzina bērnam uzsākot skolas gaitas un rosināja vecākus vairāk uzmanības pievērst tam kā bērns lasa, raksta un komunicē ar apkārtējiem, jo tās ir tās prasmes, kas palīdz bērnam veiksmīgi uzsākt skolas gaitas.
 Vecāki sapulces noslēgumā izteica pateicības vārdus abām viešņām, par labiem padomiem un ierosinājumiem gatavojot bērnus skolai.
Savukārt pirmsskolas izglītības iestādes administrācija, izsaka lielu paldies DPIP psiholoģei N.Žekovai un 17.vidusskolas skolotājai N.Sergijenko par veltīto laiku vecāku konsultēšanā un veiksmīgo sadarbību ar iestādi.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas 32.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece K.Volodko-Mitina