Kā mazā “Mārīte” ceļoja uz Ziemassvētkiem

Ziemasvētku gaidīšanas laiks  ik vienam no mums ir īpašs. Katru gadu Ziemassvētku laikā mājas smaržo pēc siltuma un piparkūkām, mirdz eglītes un bērniem sirsniņas sitas straujāk. Ziemassvētku gaidīšanas laiks arī mūsu iestādē  bija bērnu prieka un laimes mirkļiem piepildīts.Ik dienu bērni  gaidīja tik īpašo mirkli , kad māju piepildīs piparkūku smarža, svecīšu gaišums un siltās sarunas.
Lai nedaudz pietuvinātos šim mirklim, mūsu pirmsskolas bērni čakli darbojās dažādās darbnīcās – gatavoja telpu rotājumus, eglīšu rotājumus, dāvaniņas vecākiem, cepa gardas piparkūkas plānoja un arī paši piedalījās Ziemassvētku pasākumos. Bērnu vecāki arī šogad piedalījās svētku noskaņas radīšanā mūsu pirmsskolā, sarūpēja iestādes pastaigas laukumiņos nelielas eglītes un mājās kopā ar bērniem sagatavoja eglīšu rotājumus, kurus bērni izmantoja savu eglīšu rotāšanā pirmsskolā.

Arī mūsu iestādes vadība darbojās nelielā dāvanu darbnīca un katras grupiņas Ziemassvētku brīnumzeķē sarūpēja kādu nelielu, mīļu pārsteigumu.  Pirmsskolā valdīja īsta svētku noskaņa, neskatoties uz ikdienas rūpēm un raizēm.

Ziemassvētku darbnīca “Smaržīgās piparkūkas”

Piparkūkas ir viens no senākajiem un iecienītākajiem Ziemassvētku našķiem, kas savu popularitāti saglabā arī mūsdienās un mūsu iestādē piparkūku gatavošana ir ikgadējā tradīcija. Gan lieliem, gan maziem pirmsskolēniem  piparkūku cepšana  bija nopietns notikums, ar lielu atbildību visi piedalījās šajā procesā. Katrs gribēja rullēt mīklu un izspiest kādu cepumiņa figūriņu– zeķītes, cimdiņus, sirsniņas, cilvēciņus, zvaigznītes un citus. Kā arī rotājām ar krāsaino cukuru un glazūru. Cepšanu uzticējām pavārītēm. Noslēgumā garšojām, kā nu bez tā!

Ziemassvētku darbnīca “Ziepju vārīšana un noformēšana”

Ziepes zina visi bērni un pieaugušie, bet daudzi nezina, no kā tās tiek gatavotas. Tam ir nepieciešamas dažādas sastāvdaļas – trauki, ūdens vārīšanai (mēs izmantojām mikroviļnu krāsni mūsu virtuvē), ziepju masa, kaltēti augi, ēteriskās eļļas, krāsvielas. Vārot ziepes gala rezultāts ir ne tikai pašu rokām sarūpētas ziepes, bet arī jaunas zināšanas, kuras ieguva bērni, par to kā savienot dažādas vielas, izmantojot kaltētus augus un citas sastāvdaļas, var tikt pie ikdienā izmantojamā produkta. Paldies iestādes administrācijai par sarūpētajām nepieciešamajām sastāvdaļām ziepju vārīšanai, katrai grupai.

Informāciju sagatavoja:
pirmsskolas izglītības skolotājas D.Kovaļonoka un T.Rapčevska