Kā iemācīt bērnam pareizi turēt zīmuli?

Šķiet, ka zīmuļa turēšana ir kaut kas vienkāršs. Tomēr pēc savas pieredzes pieaugušajiem esam pamanījuši, ka katrs to dara savā veidā un bieži nepareizi. Ja bērnībā mēs nemācāmies pareizi turēt zīmuli, tas var izraisīt motoriskas problēmas, papildus noguruma radīšanai ilgtermiņā, lēnāk rakstot, sāpot pirkstos, veidojot mazus kalusus, spriedzi.
Izmantojot jaunās tehnoloģijas, mēs arvien mazāk izmantojam pildspalvu vai zīmuļus, taču ir svarīgi, lai jūsu bērns iemācītos to darīt. Lai turētu zīmuli, tas jātur starp īkšķi un vidējo pirkstu. Rādītājpirksts tiek uzlikts uz tā, izdarot nelielu spiedienu.
Nepareizi zīmuļa turēšanas veidi
Viens no visizplatītākajiem veidiem, it īpaši gada sākumā turot zīmuli, tas tiek darīts ar vairāk pirkstiem, nekā nepieciešams. Tā izraisītās sekas ir roku nogurums un lēnums. Turklāt tiek zaudēta precizitāte, un, rakstot vai zīmējot, jums jābūt saspringtākam.
Kreiso roku zēnu un meiteņu kopīgā nostāja ir tāda irbui ir vērsti līdz galam. Tas rada ne tikai rokas, bet visa ķermeņa nogurumu, jo uzrakstītais bieži tiek pārklāts ar pašu roku, un, lai to redzētu, jums ir jāpārvieto ķermenis, iegūstot sliktu stāju.
Pēdējais un visizplatītākais ir ielieciet pirkstus uz iekšu. Tas arī rada sāpes, un bērni, kuri ātri raksta kā šī riepa, rakstīšanu uztver kā šausmīgu vingrinājumu. Turklāt viņu raksti parasti ir tik spēcīgi, ka viņi saplēš papīru, kas izraisa lielāku neapmierinātību ar mācīšanos.
Padomi un ieteikumi zīmuļa satveršanas mācīšanai
Pirms sākat turēt zīmuli, tas ir labi ka bērns ir vingrinājis smalko motoriku, piemēram, pogu aizdare un atslēga, rāvējslēdzējs uz augšu un uz leju, ar pirkstiem paņem mazas lietas un saliek tās traukā, nomizo mandarīnus, izvelk sūkļus, griež taisni … un tagad jā, lito turēt zīmuli. Sākot no divarpus gadu vecuma, bērni iegaumē roku stāvokli, turot zīmuli
Sākt praktizējot uz liela tukša papīra, ka bērns velk apļus, taisnas, horizontālas, vertikālas un slīpas līnijas. Palūdziet viņam veikt visus šos triecienus no kreisās uz labo pusi. Kad tas notiek, novērojiet, kā jūsu roka dabiski pielāgojas zīmulim. Smadzenes vienmēr cenšas darīt lietas vienkāršākajā veidā. Kad esat apguvis sitienu, atkārtojiet to pašu vingrinājumu, bet tagad ar plaši izvietotām horizontālām līnijām. Un, visbeidzot, sāciet izmantot kvadrātus.
Atcerieties, ka trīsstūrveida zīmuļi (tā sauktie galdnieku zīmuļi) ir labāk pielāgoti pirkstu stāvoklim. Turklāt tirgū jūs varat atrast dažus adapterus kas ir novietoti uz zīmuļa gala, ir vieglāk turami un ir “mīksti”.
Tas ir labāk nekā bērni sāk praktizēties ar maziem zīmuļiem. Lai atbrīvotu pirkstus, kas netiek izmantoti rakstīšanas laikā, lūdziet viņu ar pārējiem pirkstiem turēt papīra bumbu vai nelielu gumijas bumbiņu.
Bērni ar kreiso roku un to, kā turēt zīmuli
Mūsu rakstīšanas sistēma ir paredzēta labo roku lietotājiem. Mums visiem ir paziņas, kuri ir spiesti mainīt rakstīšanas roku. Tā ir liela kļūda, kuru par laimi turpina nepieļaut skolās. Bet tāpat vecākiem un skolotājiem jābūt uzmanīgiem pret kreiso bērnu grūtībām lai pielāgotos rakstīšanas metodei, taču nav jābūt vienam, kas tur zīmuli pa kreisi, jo viņiem ir tādas pašas smalkas motorikas spējas kā labās puses rokās.
Vissvarīgākais ir ne tikai mācīt viņam turēt un turēt zīmuli atvieglojiet papīra novietošanu, kam jābūt pa kreisi un gandrīz vertikāli. Kreisajiem ir gandrīz dabiskāk rakstīt “uz augšu” nekā no kreisās uz labo. Mēs to neizlabosim. Tirgū ir adapteri, piezīmjdatori, šķēres, pildspalvas un piederumi paredzēti, lai atvieglotu šo zēnu un meiteņu dzīvi.
Materiālu apkopoja un sagatavoja:
Daugavpils Centra vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā
Mārīte Grigorjeva