Kā dārziņā vārījām ziepes…

Ziepes….mmmm…, cik interesanti! Kā tās top? Vai es pats arī varu tās dabūt gatavas un iepriecināt kādu sev tuvu cilvēku ar smaržīgām un skaistām, paša rokām pagatavotām ziepēm? Protams, ka varu! Tās ir jāvāra!
Tā laika posmā no 25 līdz 29 martam visā iestādē gan lielie, gan mazie ķipari vārīja ziepes. Pasaulē ziepju gatavošana ir ļoti populārs hobijs.  Ar lielu interesi arī mēs pievērsāmies šim hobijam. Sākumā ziepes dalījām un kausējām. Tad caurspīdīgo ziepju masu sadalījām vairākos trauciņos, kur to krāsojām un iesmaržinājām katrs pēc savas patikas. Kad šis darbiņš bija padarīts, bērni izvēlētai formai pievienoja abrazīvās daļiņās (liepziedus, apelsīna miziņas, rožu lapiņas utt.), salēja gatavās masas formiņās, kuras arī veidoja ziepju formu un novietoja dzesēties. Kad ziepes bija gatavas, tad tās tika iesaiņotas un bija gatavas dāvināšānai.
Ziepju vārīšana raisīja bērnos milzum lielu prieku un gandarījumu par paveikto darbu. Šī interesantā procesa laikā, viņi uzzināja kā top ziepes, kādas ir to īpašības un cik daudz pūļu, laika un darba ir jāiegulda, lai pagatavotu  vienu nelielu ziepju gabaliņu.
Pievienojieties mums un vārīsim ziepes kopā!

Informāciju sagatavoja:
vadītājas vietniece K.Volodko-Mitina