Izzināsim Latviju un svinēsim valsts svētkus droši!

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Pēdējo dienu laikā esam saņēmuši vairāku satrauktu vecāku ziņas par to, ka, tuvojoties Lāčplēša dienai un Latvijas 102. dzimšanas dienai, izglītības iestādes plāno un vēlas īstenot muzeju apmeklējumus, dodoties ar skolēniem mācību ekskursijās.

 

 

 

Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju valstī, aicinām nerīkot pasākumus un nedoties mācību, it īpaši izklaides ekskursijās, tostarp ar sabiedrisko transportu – uz muzejiem, publiskām telpām, kur uzturas ar izglītības iestādi un attiecīgo grupu vai klasi nesaistītas personas.

Latvijas dzimšanas diena vienmēr ir bijusi un būs viena no mūsu mīļākajām svētku dienām, tāpat arī valsts vēstures izzināšana, tomēr šajā gadā aicinām mainīt svētku svinēšanas tradīcijas un paradumus. Izturēsimies atbildīgi un svinēsim šos svētkus ar savām ģimenēm mājās, nedosimies uz publiskām vietām, neorganizēsim skolēniem mācību ekskursijas uz muzejiem un citām publiskām vietām, kur iespēja satikties lielam cilvēku skaitam un klases kolektīvam vai klases grupai nepiederošām personām.

  • Palīdzam bērniem izzināt viņu ģimenes stāstus par Latviju, aprunājoties ar tuvākiem un tālākiem radiem telefoniski vai kādā tiešsaistes platformā;
  • Pastāstām un parādām, kādas ir iespējas katra skolēna dzimtās vietas izzināšanai un izpētei neapmeklējot publiskas vietas;
  • Aicinām noskatīties kādu filmu vai dokumentālu stāstu par Latviju un tās nozīmīgākajām personībām;
  • Palīdzam izveidot bērniem Latvijas stāstu zīmējot, līmējot, fotografējot vai iemūžinot video stāstā;
  • Dodamies klases pārgājienā svaigā gaisā;
  • Neizmantojam sabiedrisko transportu;
  • Neaicinām pārgājienā vai citās āra aktivitātēs piedalīties citu klašu skolēnus un skolotājus;
  • Piespraužam pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti;

Neaizmirstam par godu svētkiem iedegt gaismu logā un pastāstīt bērniem, kāpēc ir svarīgi katram savā sirdī, arī šajos sarežģītajos apstākļos, saglabāt mīlestību un cieņu pret Latviju.

Atcerēsimies to, ka Latvijā mēs dzīvojam katru dienu, ne tikai svētkos. To izzināt varam un arī turpmāk varēsim ik dienu. Arī uz muzeju varēsim doties, tikai šobrīd visiem kopā ir jābūt atbildīgiem un jāizvēlas atbilstošas aktivitātes, lai neapdraudētu sevi un citus.

Kopš 9. novembra valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, lai rūpēs par sabiedrības veselību un drošību mazinātu Covid-19 slimības izplatību.

 

Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbojoties ar Izglītības un zinātnes ministriju un Valsts izglītības satura centru,  ir aktualizējuši ieteikumus izglītības iestādēm piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Vairāk informācijas:

Valsts izglītības satura centrs
Tālrunis: 67216500
E – pasts: visc@visc.gov.lv

www.visc.gov.lv