“Dobnīcas” čaklie darbi

Pirmsskolas izglītības iestāde ir vieta, kur  bērni apgūst pirmās prasmes augkopībā, gūst priekšstatu par augu stādīšanu, augšanu un novākšanu, piedāvājot bērniem dažāda veida mazdārziņus ar ierīkotām dobēm dabas izzināšanai, pētīšanai un kopšanai. 

Mūsu pirmsskolas izglītības piedāvā iespēju bērnus iesaistīt dabas izzināšanā un augu audzēšanā, tādējādi  bērniem ir iespēja pētīt dažādus augus, pavadot vairākas stundas dienā ārā, arī smiltīs, zemē un ūdenī. Bērni var spēlēties un mācīties, kā stādīt, sēt, laistīt, rušināt, ravēt un novākt ražu. Bērni mācās ievērot dobju robežas, kur drīkst sēt, lasīt ziedus, arī visu vākt, ēst, kā arī dalīties ar draugiem.

Ar šādu mērķi ir radītas “Dobnīcas” – dārzeņu un augu komplekss, kur katra grupiņa var audzēt pašu izvēlētos garšaugus, var novērot un salīdzināt ar kaimiņu dobē notiekošo var arī uzticēt kādu darbu kaimiņu grupas bērniem. “Dobnīcas” mērķis ir  iespēja izglītot bērnus, lai bērni zina, kā izskatās sēklas, uzzina, salīdzina, pēta,  kāds ir augšanas process un rūpējas par to.

Kā apgalvo Daugavpils pilsētas 32.pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja M.Grigorjeva, “…šogad mēs uzlabojām iestādes dārzu, nosaucot šo brīnumu placīti par „Dobnīca“, lai bērni paši varētu audzēt, aprūpēt augus un novākt ražu. Darbā iesaistījās gandrīz visas iestādes grupiņas. Dārza stādīšanā un augu audzēšanā jāatceras, ka bērniem process ir svarīgāks par rezultātu, tā ir pieredze un kopā būšana. Kaut ko iesēt vai iestādīt varēs bērns apmēram no četru gadu vecuma, bet arī pavisam maziem bērniem ir būtiska saskarsme ar zemi un dabu…”.

Šogad mūsu „Dobnīcā“ mēs audzējam zirņus, pupiņas, tomātus, ķirbjus, kabačus, pētersīļus, dilles un dažādus piparmētru veidus (šokolādes, ābolu, zemeņu, ananāsu, ķimeņu un citronu).

Priekšā ir liels darbs, ko visi gaidām nepacietīgi – ražas novākšana, degustācija. Kā arī būs jāpadomā kā mēs dārzeņus varam uzglabāt ziemai?

Informāciju sagatavoja: iestādes vadītāja M.Grigorjeva