Adventes brīnišķīgais laiks

Četras svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tiek dēvētas par Adventes svētdienām. Katru gadu pirmā adventes svētdiena iekrīt citā datumā – novembra beigās vai decembra sākumā. Šogad pirmā adventes svētdiena tiek atzīmēta 28. novembrī, mūsu bērnu kuplajos pulciņos 29.novembrī (pirmdienā),  kas iezīmē Ziemassvētku gaidīšanas sākuma dienu.
Ar adventi atzīmē arī visu laika posmu no Pirmās adventes svētdienas līdz Ziemassvētkiem, un šo laiku varētu raksturot ar diviem vārdiem – atnākšana un gaidīšana. Latīņu valodas vārds “advenire” nozīmē atnākt.
Tas ir kluss pārdomu un gatavošanās laiks svinēšanai – Ziemassvētkiem. Tas ir laiks, lai katrs savās domās ietu dziļumā, jo lielas lietas prasa laiku. Katram vajadzētu tikt skaidrībā, cik vajadzīga viņam ir gara gaisma, kam viņš gatavojas šajā adventes laikā, kādas ir viņa cerības, vērtības un uz ko viņš tiecas? Jo, tikai veltot pārdomām laiku un gatavojoties, atnākot Ziemassvētkiem, var sajust gaismas un mīlestības atnākšanas svētkus.
Adventes laika viens no galvenajiem simboliem ir vainags jeb aplis, kas apzīmē mūžības ritējumu un vienotību. To tradicionāli veido no mūžzaļiem priežu vai egļu zariem, kas simbolizē cerību un mūžīgo dzīvību.

Adventes brīnišķīgais laiks…
laiks, kad dienas kļūst pavisam īsas, bet vakari kaut kā pastiepjas garumā. Un tieši šādos vakaros tā gribas, lai dārziņu un māju piepilda kaut kā garšīga aromāti, virteņu gaismiņas, siltums smaidā un pieskārienā, apskāvienā…
… Lai sirdssilts un gaišs, pilns garšīgu aromātu un ēdienu, dzīvespriecīgs un mīlestības piepildīts arī mūsu dārziņā un katrā ģimenē šis Adventes laiks… Gaidīsim Gaismu un svinēsim Gaismas svētkus gan dzīvē 25.decembrī, gan sirdīs ļaujoties Gaismai.

Informāciju sagatavoja: vadītāja Mārīte Grigorjeva